czwartek, 17 października 2013

Morskie opowieści

Uczucie zazdrości jeśli chodzi o pocztówki to dla mnie chleb powszedni. Swego czasu zazdrościłam, że inni mają: więcej, ładniejsze, szybciej dochodzą, są ciekawiej zapisane, dokładniej ozdobione, mają interesujące znaczki itd.: itp.: Dziś to wszystko może odejść do lamusa, cieszę się bowiem gdy dochodzi do mnie jakakolwiek kartka, a jednocześnie odczuwam niesamowity stres, bo od miesiąca nic nie wysłałam. Nie byłam nawet na poczcie. Prześladuje mnie jakieś fatum, ale obiecałam o siebie zadbać i choć w głębi przestępuję nerwowo z nogi na nogę, siedzę spokojnie w swoim dresie i łykam pastylki, których zaiste nie znoszę. W poniedziałek kolejna wizyta i konsultacja i może w końcu lekarz pozwoli mi korzystać z naszej "pięknej" pogody, a ja zażyję tego upragnionego spacerku w kierunku poczty na Bagateli - ciekawe czy panie jeszcze mnie pamiętają. 
Z sąsiedniego pokoju dochodzą dziwne dźwięki wydawane przez nasze nowe maleństwa, ni to piszczenie, ni mruczenie, bardziej przypomina miauczenie niźli dźwięki wydawane przez psy. Życie jest potrafi zaskakiwać, czyż nie? Jeszcze niedawno mieliśmy nie mieć zwierzaków, a dziś są już trzy. Daniel składa puzzle, które lata temu przywiozłam z Holandii, a ja oglądam kolejne pocztówki, jak ta od Ani z wakacyjnych wojaży nad Bałtyk. Przyznam, że choć wolę rześkie powietrze to 20C nad naszym morzem sama uznałabym za Syberię, szczególnie gdy zawieje. Niemniej siedząc w domu tęsknię za jakimikolwiek wycieczkami, byle odkryć coś nowego.
Nieco na doczepkę kartka, którą powinnam dodać już wieki temu. To przecudowny widok znad Bałtyku, który również przesłała mi Ania (tyle, że inna i zupełnie mi nie znana) w ramach wymiany "Pocztówka z wakacji", przypomniałam sobie o tej pocztówce, bo ostatnio odebrałam tajemniczą paczkę z pięknym parasolem plażowym, w ramach właśnie tego konkursu.
Enlish: Polish sea - Baltic isn`t so spectacular as salt waters in warm countries, but still you can see it is beautiful. It is also cold and windy, but I even like it like that as long as I don`t have to enter the water. Postcard from her summer travels to our shore sent me Ania with lots of smiles and love. Thank you my dear.
Secound one is an unique postcard from "Postcard from vacations" exchange/contest where I won a beautiful beach umbrella.

2 komentarze:

 1. Posiadam identyczną pocztowkę jak ta pierwsza.
  Kocham Polskie Morze!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Potrafi nas zaskoczyć... choć ja jestem raczej z tych ciepłolubnych :)

   Usuń