czwartek, 20 czerwca 2013

Lato wśród wróżekPamiętacie jak zimą i wiosną narzekałyśmy na chłód, tęskniąc za latem. Dziś tęsknimy za zimą, bo nam za gorąco, ot taka już uroda naszego narodu. Lubimy sobie pomarudzić. Takie oto skojarzenie wywołały dwie pocztówki, które powiększyły pulę moich otrzymanych wróżek Cicely Barker. Kartki przysłała mi koleżanka z forum, zapraszając latem na taras... chyba skorzystam! Na pierwszej ziele świetlika, eliksir dla oczu i cery. Ma doprawdy fantastyczne właściwości nie należy jednak z nim przesadzać. Nadaje się zarówno na wywary do picia, jak i okłady czy jako dodatek do maseczek. Niestety nie widziałam go jak dotąd w mojej okolicy, bo zapewne już bym nazbierała i ususzyła.


Drugiej pocztówki nie jestem pewna, to chyba wyka, a w każdym jeden z polnych kwiatów z grupy motylkowatych. Wiem jak słodko i intensywnie pachnie, uwielbiają go też króliki... cóż gryzonie mają gust.
 
English: Those lovely postcards to my flower fairies collection of Cicely Barker sent me ofe of my forum friends. On the first there is Eyebrigt wonderful herb good for beauty. It is a remedy for many skin and eye problems but unfortunate I didn`t see it growing near my house. Secound is called Bird`s-Foot Trefoil and it smels really sweet. As this is a field flower it is common here but not in my garden because rabbits likes to eat it.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz