poniedziałek, 10 czerwca 2013

Sami people

Coś czuję, że pocztówki powinnam zacząć wrzucać taśmowo bez opisów, ale po prostu nie mogę. Czułabym się z tym najzwyczajniej źle, jakbym siebie i kogoś oszukiwała. Przez tą moją nadgorliwość mam wiecznie rosnące zaległości i w zasadzie nie dodaję tu offów z PC. No ale niedługo przerwa wakacyjna i może uda mi się coś nadgonić o ile jakimś cudem będę miała net i dostęp do komputera. Sama siebie oszukuję? Możliwe... wielce prawdopodobne.
Tymczasem jednak kolejna folkowa kartka, tym razem od Martiny prosto z Finlandii. Na pocztówce przedstawiciele ludu Sami w tradycyjnych strojach i z najlepszym „przyjacielem” - no jasne, reniferem! Teoretycznie zamieszkują północną cześć kraju za kołem polarnym, ale w praktyce obecnie mamy globalizację i chyba nie muszę tłumaczyć, czemu najwięcej przedstawicieli nacji jest obecnie w stolicy? Zastanawiam się czy to samo tyczy się reniferów.
English: Paul is working so I`ve got a spare moment before going to sleep. What can I do? Oh yes I know... I can show you next of my postcards. This one is from Martina, who lives in Finland. On the card you can see Sami people and reindeer mainly lives in the north from Polar Circle, well most of reindeers do! You know globalization... so there is a lot of „city Sami” today, mainly in Helsinki. I like this traditional costume, and do you?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz