poniedziałek, 24 czerwca 2013

Song of the Long March

Ostatnio jestem jakoś strasznie zakręcona i sama nie wiem co na to wpływa. Czasu mam niewiele, za to nadmiar obowiązków, ale jakoś szczególnie mi to nie przeszkadza. W końcu bowiem mam wakacje, jako że w niedzielę skończyłam z egzaminami. Jeszcze tylko skoczę opłacić zaległe czesne i z głowy. No powiedzmy, że z głowy bo jeszcze wakacyjna męczarnia z bibliografią do pracy licencjackiej, załatwianie praktyk, szukanie pracy, przeprowadzka, szpital Eryka, jego gimnazjum... Ale co tam, jakoś damy radę. Tymczasem cieszę się pocztówkami.
Te dwie to prawdziwy rarytas z Chin od Yuerdon. Ilustracje wykonała słynna Chińska ilustratorka Xia Da uwielbiająca osadzać swe opowieści w Chińskich legendach. Ta opowieść zatytułowana jest Chang Ge Xing (Song of the Long March). Mnie podoba się komiksowy styl, połączony z odrobiną klasyki i intensywne kolory.
English: Those two illustration cards were painted by Chinese cartoonist: Xia Da. She is addicted to the Chinese legend stories and like to create different worlds only with her pen and imagination. Nice comic style, showing a little of classical style as well. The story is called Chang Ge Xing – Song of the Long March and I must admit I like it a lot.
 

1 komentarz:

  1. Ciekawe te ilustracje, jeszcze się z takimi nie spotkałam.
    Pozdrawiam cieplutko i z pewnością dasz sobie radę :)

    OdpowiedzUsuń