środa, 25 września 2013

Late goodbye

Cała ja. Zupełnie zapomniałam o pochwaleniu się moim nowym krajem. Może Dania to dla was żaden rarytas, ale mnie karteczki z tego państwa wyjątkowo cieszą. Na pocztówkach od Chrisa zachwyca nas dosłownie wszystko, ale w końcu Kopenhaga to nie tylko stolica Danii, ale i jak uważa wielu najlepsze do życia miasto na świecie. Jest metropolią, liczącą ponad półtora miliona mieszkańców, ale jednocześnie charakteryzuje się kameralnością, której brakuje wielu europejskim miastom. Ekologiczna, z dobrym systemem komunikacji miejskiej, a przecież to jedno z największych miast Skandynawii, położone malowniczo nad cieśniną Sund, na dwóch wyspach: Zelandia i Amager. Jak sami widzicie miasta od dawien dawna strzeże najsłynniejsza na świecie duńska Syrenka, kuzynka naszej Warszawskiej Syreny.
Tym miłym akcentem żegnam się z Wami na jakiś czas, życzcie mi powodzenia w praktykach i na zajęciach.
P.S. Znaczki są te same na każdej pocztówce pozwoliłam sobie zatem zaprezentować tylko jeden :)
English: Thats me - all around. How someone could forgot about new country to show? Let me introduce you to Denmark alon with its capital city Kopenhaga. Many thinks that this is most beautiful and the best to live pleace on the world. I cant say it is true, as I never visit it but I like what I see on postcards from Chris. This one of the largers Scandinavian metropolies is also most intimate and ecological city in Europe. It is located on the Sund strait, on two islands: Zelandia and Amager - and guarded by a most famous Siren on the world. 
With this nice accent I must to say goodbye to all of you for some time, wish me luck in my practice and with my studies.
P.S. I`ve got the same stamps on every postcard so I let myself to show it only one time.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz