piątek, 9 września 2016

Takie tam sobie...

Sama jeszcze nie wiem o czym dokładnie będę pisać, więc chyba wyjdzie to "w praniu". Zbliża się weekend i trzeba zaplanować jakąś aktywność na ten czas, szczególnie że zostaję sama z młodszym synem i to bez auta. Nie żebym była do auta przykuta, ale mieszkamy na takim "z", że jakiekolwiek wyjście "na miasto" staje się prawdziwą wyprawą do cywilizacji. Plusy są takie, że mamy tu spokój, minusy to fakt, że do teściów na Azory jadę ponad godzinę i to przy dobrych wiatrach. 
Wielka szkoda, że wakacje już się dla nas skończyły, bo przy tak cudownej pogodzie jeszcze bym się gdzieś wyrwała, póki nie przypominam walenia wyrzuconego na brzeg. Dobrze natomiast, że na nowy adres sprawnie docierają pocztówki, dzięki czemu mogę cieszyć się nowymi wspaniałymi kartkami, jak choćby ta z wymiany FB od Sang Ah Seo. Wspaniale wykonana i ozdobiona kartka przedstawia nadawczynię w tradycyjnym koreańskim stroju Han bok, wywodzącym się z okresu dynastii Joseon (1392-1910). Noszona przez Sang wersja jest jak najbardziej klasyczna, co warto podkreślić jako, że obecnie wiele jest założeń modernistycznych. Śliczny prawda? Ja mam na tym punkcie lekkiego bzika i posiadanie takiego stroju sprawiłoby mi nie lada frajdę. 

2 komentarze:

 1. Cudna kartka. Kultury dalekiego wschodu są takie ciekawe i wielobarwna.
  Życzę mile spędzonego weekendu, w końcu pogoda zapowiada się znakomicie, nawet u mnie na Warmii jest słonecznie i cieplutko :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A dziękuję :) Szkoda, że na Warmię tak daleko :)

   Usuń