piątek, 8 lutego 2013

But wszystko ci powie

Naprawdę ciekawą pocztówkę przesłała mi niedawno Shiori (Salt), to jedna z wielu pocztówek jakie od niej dostałam, ale tą lubię szczególnie z uwagi na tematykę i treść wiadomości. Na zdjęciu bowiem asa – gutsu ceremonialne obuwie noszone przez kapłanów shinto. Z reguły są to czarne chodaki wykonane z drewna paulowni i pokryte laką, ale te są szczególne. Noszą je bowiem Saiodai, pozostawiając je na stopniach świątyni nim udadzą się na święto Aoi Matsuri i te szczególne wykonane są z białego i czerwonego jedwabiu. Aoi Matsuti była to uroczystość dorocznego pokłonu reprezentanta głowy państwa i miasta składana bóstwu Wakeikazuchi celem odwrócenia klęsk żywiołowych i uproszenia dobrych urodzajów. Miała ona charakter festynu, na który składało się ceremonialne odczytanie specjalnego adresu cesarskiego do bóstwa, procesja przystrojonych liśćmi nardu (stąd nazwa) ludzi i wozów dworskich, złożenie świątyni ofiar, tańce i wyścigi konne.
English: Very interesting card sent me Shiori (Salt) with a greate quote „Yesterday is history, tomorrow is mistery, Today is God`s gift – that`s why we call it PRESENT”
On the card you can see a ceremonial footwear of the Saiodai, left on the steps whe she enters the shrine during the Aoi Matsuri rituals. The clogs, called asa – gutsu, are made of padded red and white silk.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz