poniedziałek, 3 czerwca 2013

Sewing on Kazimierz

Po tak długiej przerwie naszła mnie jakaś wena na pisanie, ale nie tylko na to. Otóż od rana odnajduję w Warszawie pasmanterie. Jak na razie podróżuję palcem po mapie, ale już jutro wybieram się na podbój. W planach mam mało przyjemną wizytę w urzędzie, a następnie poszperanie w sklepach z tkaninami i dodatkami krawieckimi. Już za miesiąc zamieszkamy na Parkowej, no i trzeba uszyć zasłony, kapy na łóżka i inne dodatki, które w sklepach wydały mi się albo nijakie, albo za drogie. Będę miała na szycie chwilę czasu, bo jedziemy też w lipcu do teściowej i prócz wycieczek i czytania książek do licencjatu, mam zamiar zabijać nudę szyjąc i ucząc się robić na szydełku. Zastanawiam się tylko, czy będę tam szyła ręcznie, czy może zabiorę z domu maszynę do szycia i wybór ten wydaje mi się strasznie skomplikowany.
Na fali tych przemyśleń wyciągnęłam wyjątkowy favorite tag od Edyty, o której ostatnio nie przestaję myśleć. Wiem jak to jest siedzieć samej z dzieckiem w domu i odchodzić od zmysłów, wiem też że trzeba to niestety przeżyć, aby z czasem móc się rozluźnić i czerpać z takich chwil przyjemność. Oby jak najszybciej kochana.
English: This beautiful card is an old edition of postcards by Jan Walczewski (but the photo was not made by him) and it was made in the Kazimierz district, Cracow. Funny – I love Cracow but I don`t know most famous of its districts at all. I will have to change it this summer, maybe I will find some interesting shops – Paul wont be too happy about it XD. It is a greate card from my wonderful friend Edyta – today I was thinking about sewing and stitching all day so this sewing machine is like answer to my thoughts.

2 komentarze:

  1. Przepiękna, nastrojowa kartka... Ale czeka się szycia! Samo szperanie po sklepach i planowanie to już świetna zabawa, a zawieszenie własnoręcznie uszytych zasłon - szczyt przyjemności :) Pozdrawiam serdecznie!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Aż się boję, co z tego wyjdzie, ale... kto włoży w to więcej serca niż ja sama.

      Usuń