wtorek, 2 lipca 2013

Podwójnie z Findusem

Kolejne kartki to już klasyka gatunku, bo to przecież Sven Nordqvist z Pettsonem i Findusem! Czy ja już wam wspominałam, że zaliczyłam semestr – oceny chyba wzięli z nieba, bo znów mam średnią w kosmos, a naprawdę nie uczyłam się bo nie miałam kiedy. To znaczy uczyłam 3h przed egzaminami, na schodach przed aulą. No mniejsza o większość, są wakacje!
Pierwsza pocztówka to wymiana od Lilla wprost z Finlandii – jeszcze nie czytałam tej części Findusa, pewnie dlatego, że obecnie Daniel zbiera wszystkie części Mamy Mu. Dowiedziałam się natomiast, że książeczka jest niezwykle popularna w Finlandii, a tam nasz koci bohater nazywa się „Viiru”, co po polsku znaczy tyle co „Smuga”. Pasuje do niego, jak ulał! Druga, również z Finlandii to już pocztówka oficjalna! Przysłała mi ją Paula ze słonecznymi pozdrowieniami. Dla mnie kartka jest niezwykle cenna, bo właśnie o takie prosiłam ostatnio na profilu <3
Distance: 1,169 km
Travel time: 12 days
English: What can I write. It`s just classic! Sven Nordqvist with „Pettson and Findus”. I`ve recived first card from swap with Lilla. She let me know that this book serie is very popular in Finland where Findus is called „Viiru”. Secound one also from Finland (it must be very popular <lol>) just make my day. This is an official PC postcard that is totally correct to my profile, and this is not so often – thank you Paula!


1 komentarz:

  1. Tę drugą pocztówkę też mam w naszej rodzinnej kolekcji. Pierwsza również bardzo fajna!

    OdpowiedzUsuń