czwartek, 25 lipca 2013

UNESCO - Huanglong Scenic Area

Ależ dziś było chodzenia i te widoki Tatr! Ewa (teściowa dla niewtajemniczonych) zabrała nas na Rusinową Polandę i do kaplicy na Wiktorówkach. Daniel oczywiście przeszedł szlak sam, bo zielony nie był dla niego po Markowych Szczawinach wyzwaniem, na szczęście po drodze były jagody, a na hali owce i barany. Wrócił więc zadowolony z nowym znaczkiem na plecaku. To samo tyczy się Eryka, choć młody nieco marudził, że nie idziemy na Gęsią Szyję, ale oscypek go udobruchał. Nie poszliśmy zresztą tylko dlatego, że geniusz mimo nakazu nie zabrał butów górskich i maszerował w sandałach.
Widokówki z Tatr pod ręką nie mam, ale jest kolejne UNESCO z Chin. Ten piękny widoczek przesłała mi Aimee wraz z zachęcającym opisem zróżnicowania tego terenu. Szkoda, że loty do Chin osiągają takie, a nie inne ceny. Przedstawiony na zdjęciu obszar widokowy Huanglong  usytuowany w Songpan w prowincji Sichuan, podzielony jest tak naprawdę na dwie strefy - Huanglong oraz Mouni Gully. Krajobraz jest tam iście egzotyczny i ponoć bardzo zróżnicowany, o czym Aimee przekonała się rok temu podczas wyprawy w te tereny.
English: Situated in Songpang County of Sichuan Province, the Huanglong Scienic Area consists of two parts: The Huanglong and Mouni Gully. The area possesses various huge and exotic landscapes. Postcard from Aimee is the best proof of that!
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz