wtorek, 3 września 2013

FI-1686330

FI-1686330
Distance: 870 km (541 miles)
Travel time: 10 days
Spać... ale to jeszcze nie czas. Wpierw trzeba zmyć naczynia, zapisać plan na następny dzień i wymyślić co też przygotuję na jutrzejszy obiad. Najważniejsze jednak to przeżyć fochy Pawła. A to wszystko w stanie głodu nikotynowego - dobrze, że za kilka dni ten stan przeminie. Mam już doświadczenie, palenie rzucałam dwa razy przed ciążami. Dziś robię to z nieco większym spokojem, ale mniejszym zaangażowaniem. Papierosy są po prostu za drogie i muszę się z tym jakoś pogodzić, to co mnie wnerwia to fakt, że Paweł nie potrafi z nich zrezygnować. W sumie dziś wnerwia mnie o wiele więcej rzeczy. Wymieniłabym litanię, wezmę jednak głębszy wdech i sięgnę po kartkę - ćwiczę zdolność panowania nad sobą. 
Pamiętam, że ta oficjalna pocztówka wywołała u mnie szeroki uśmiech. Nie tylko z uwagi na fakt, że to Pettson i Findus, ale głównie z powodu wiadomości od Lissy. Śląc mi świąteczną kartkę w marcu Liisa czyła się dziwnie, wyjaśniła więc, że w końcu to już niecałe 10 miesięcy do kolejnej gwiazdki, a na życzenia nigdy nie jest za wcześnie. Urocze...
English: I`m quiting smoking so I am mad almost all the time. Weather makes me ill, dog makes me tired and kids... oh my God! Good that I loves them all so much - weather, dog and kids! It will all pass thats why I take another postcard I should write about and just let you all see how I`m happy that I have recive it. 
Liisa sent it to me in March as an official postcard - this is "Pesonen ja Viiru" Christmas card so I have recived Xmas wishes a bit ealyer that I thought :) That fact make me still happy and I`m smiling al the time looking at the postcard.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz